Informacje

Wolontariat na AME w piłce ręcznej

21 marca 2019

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego i KU AZS UKW będą organizatorem Akademickich Mistrzostw Europy w piłce ręcznej kobiet i mężczyzn, które odbędą się w dniach 3-11.07.2019 roku w Bydgoszczy. Zapraszamy studentów i nie tylko do zgłaszania się do wolontariatu.

czytaj całość…

Sukces Polaków podczas mityngu Hauts-de-France Pas-de-Calais

11 lutego 2019

Podczas niedzielnego mityngu Hauts-de-France Pas-de-Calais polscy zawodnicy z Bydgoszczy odnieśli sukces. Iga Baumgart-Witan okazała się najlepsza w biegu na 400 metrów (uzyskała w swojej serii czas 52.87). Trzecie miejsce zaś przypadło w udziale Justynie Święty-Ersetic. Marcin Lewandowski jako jedyny pokonał natomiast dystans 800 m uzyskując czas poniżej półtora minuty. Czwarte miejsce zajął Mateusz Borkowski. W Lievin startowali również inni zawodnicy z Polski. Drugie miejsce w skoku o tyczce zajął Piotr Lisek, czwarte zaś Damian Czykiera. 

czytaj całość…

Złoty medal dla studentki UKW podczas Uniwersjady w Tajpej

30 sierpnia 2017

Studentka UKW, Iga Baumgart wywalczyła w poniedziałek złoty medal w sztafecie 4x400 metrów. Polki wygrały w czasie 3:26,75. Podczas Uniwersjady w Tajpej zawodniczka BKS Bydgoszcz pokazała hart ducha i sportową energię. W finale biegu indywidualnego Iga uplasowała się na wysokiej, 6-stej pozycji. Gratulujemy złota!

 

czytaj całość…

Międzynarodowa Konferencja na Uniwersytecie im Janka Kupały w Grodnie (Białoruś)

22 marca 2017
czytaj całość

W dniach 14 - 15 marca 2017 r. dr Jerzy Eksterowicz uczestniczył w międzynarodowej konferencji

na Uniwersytecie im Janka Kupały w Grodnie (Białoruś). Wygłosił referat pt Физическая активность и питание - специфические аспекты образа жизни. Po polsku: Aktywność fizyczna i żywienie - szczególne aspekty stylu życia.

czytaj całość…

Aktywność ruchowa ludzi w różnym wieku - słowo po konferencji

11 stycznia 2017

W dniach 1-2 grudnia 2016 roku  w Szczecinie-Małkocinie odbyła się XXI Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. „Aktywność ruchowa ludzi w różnym wieku”. Konferencja została zorganizowana pod auspicjami International Association of Sport Kinetics (IASK) przez Uniwersytet Szczeciński oraz Polskie Towarzystwo Naukowe Kultury Fizycznej Oddział w Szczecinie i Polskie Stowarzyszenie Naukowe Animacji Rekreacji i Turystyki. W konferencji uczestniczyła dr Alicja Kostencka, która wygłosiła referat pt.: „Aktywność fizyczna polskich i słowackich studentów”.

czytaj całość…

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego
Instytut Kultury Fizycznej
ul. Sportowa 2, 85-091 Bydgoszcz
tel. 52 32 31 706