Instytut Kultury Fizycznej

I Kujawsko-Pomorskie Forum Kultury Fizycznej

16 kwietnia 2009 roku w Katedrze Kultury Fizycznej Wydziału Nauk Przyrodniczych
Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy odbyło się I Kujawsko-Pomorskie Forum Kultury Fizycznej.

Spotkanie i dyskusja Z TWÓRCAMI PODSTAWY PROGRAMOWEJ WF
Tematyka forum dotyczyła:

• Planowanych od września 2009 zmian w wychowaniu fizycznym
  • Edukacji zdrowotnej w nowej podstawie programowej
  • Specyfiki pracy w gimnazjum
  • Planowania i organizacji obowiązkowych zajęć fakultatywnych
  • Rozwiązań praktycznych

Wykłady plenarne:

• dr hab. Wojciech Przybylski, prof.  UKW, Szkoła przyjaźnie wymagająca – reforma programowa kształcenia ogólnego (Katedra Kultury Fizycznej UKW w Bydgoszczy)
  • dr hab. Tomasz Frołowicz, prof. AWFiS, Nowa podstawa programowa wychowania fizycznego (Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku)
  • dr Bogumiła Przysiężna, Wychowanie fizyczne w gimnazjum i szkole ponadgimnazjalnej  (Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku)
  • mgr Ewa Czerska, Planowanie i organizacja obowiązkowych zajęć fakultatywnych