Kultura fizyczna a struktura społeczna - relacja z sympozjum

W dniu 10 grudnia 2016 roku w Warszawie odbyło się Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe pt. „Kultura fizyczna a struktura społeczna” oraz spotkanie wigilijno-świąteczne zorganizowane przez Akademię Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie oraz Salezjańską Organizację Sportową Rzeczypospolitej. W sympozjum wzięła udział dr Alicja Kostencka.

Podczas sympozjum przedstawione zostały zagadnienia oryginalne, przygotowane przez najwybitniejszych intelektualistów zajmujących się problematyką kultury fizycznej z różnych perspektyw teoretycznych i metodologicznych oraz różnych dyscyplin naukowych, w tym między innymi filozofii, socjologii, psychologii, historii i pedagogiki. Sympozjum zostało objęte patronatem honorowym przez m. in.: Witolda Bańka – Ministra Sportu i Turystyki, Bp Mariana Florczyka – Delegata Episkopatu Polski ds. duszpasterstwa sportowców, Andrzeja Kraśnickiego – Prezesa Zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Andrzeja Mastalerza – Rektora Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, Krzysztofa Perkowskiego – Dziekana Wydziału Wychowania Fizycznego AWF w Warszawie oraz Anitę Włodarczyk – złotą medalistkę Igrzysk Olimpijskich w Rio 2016.