Michał Kołodziejczyk ze stypendium MNiSW

Michał Kołodziejczyk, student wychowania fizycznego otrzymał stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągniecia na rok akademicki 2016/2017.

Sylwetka studenta Michała Kołodziejczyka, stypendysty Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia na rok akademicki 2016/2017

Michał Kołodziejczyk jest jednym z najlepszych studentów na kierunku Wychowanie Fizyczne na Wydziale Kultury Fizycznej, Zdrowia i Turystyki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. W roku akademickim 2013/2014, 2014/2015 oraz 2015/2016 osiągnął najwyższą średnią ocen na studiowanym kierunku studiów Od października 2014 roku bierze aktywny udział w realizacji badań naukowych w ramach projektu „Określenie zmian propriocepcji, czucia siły oraz parametrów sprawności ruchowej i wydolności krążeniowo - oddechowej pod wpływem treningu u piłkarzy i piłkarek nożnych w cyklu treningowym w odniesieniu do osób aktywnych i biernych fizycznie”. Michał Kołodziejczyk bierze również aktywny udział (wykonawca) w międzynarodowym programie badawczo-naukowym "Health, fitness and education". Partnerem badań jest Uniwersytet Mateja Bela w Bańskiej Bystrzycy oraz Szpital Uniwersytecki w Bańskiej Bystrzycy i Wojewódzki Szpital Dziecięcy w Bydgoszczy. Projekt ma na celu aktywizację ruchową osób przewlekle chorych - pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy oraz pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala w Bańskiej Bystrzycy. Projekt obejmuje badania nawyków żywieniowych, poziomu aktywności fizycznej osób z Polski oraz Słowacji. Opiekunami naukowymi tych badań są dr hab. Krzysztof Buśko oraz mgr Adam Szulc. 14 czerwca 2015 r, wraz z mgr. Adamem Szulcem i dr. Mariuszem Klimczykiem zorganizował Mityng dla dzieci i młodzieży „Zdrowie, sprawność i edukacja – aktywność fizyczna dla wszystkich”. Mityng przeznaczony był m. in. dla dzieci i ich rodzin – pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy. Mityng zorganizowany był wspólnie z CWZS Zawisza Bydgoszcz, projektem p. Sebastiana Chmary „Lekkoatletyka dla każdego”. W mityngu uczestniczyło ponad 500 dzieci i młodzieży z Bydgoszczy i okolic. Student Michał Kołodziejczyk jest współautorem pięciu recenzowanych artykułów naukowych. Samodzielnie prezentował wyniki prowadzonych badań podczas II i III Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Morfo-biomechaniczne i psycho-fizyczne aspekty życia młodzieży w krajach wyszehradzkich”. W latach 2012-2016 ukończył liczne kursy oraz szkolenia. Uzyskał m. in. uprawnienia:

• trenera UEFA B,
  • specjalisty przygotowania motorycznego,
  • wychowawcy wypoczynku dla dzieci i młodzieży,
  • instruktora sportu w zakresie pływania,
  • instruktora Nordic Pole Walking,
  • oraz ratownika WOPR (młodszy).

W roku 2016 rozpoczął, opłacane przez siebie, studia podyplomowe w Wyższej Szkole Zarządzania i Coachingu we Wrocławiu na kierunku Analityk Gry Sportowej. Zdobyte wykształcenie i doświadczenie wykorzystuje w pracy z dziećmi i młodzieżą w Bydgoskim Klubie Sportowym „Chemik” Od roku jest asystentem trenera seniorów w tym klubie.

Podejmowana praca naukowa i organizacyjna spowodowały, że za rok akademicki 2013/2014 oraz 2015/2016 otrzymał stypendium Rektora dla najlepszych studentów UKW, w roku 2016 - wyróżnienie Dziekana Wydziału Kultury Fizycznej, Zdrowia i Turystyki oraz stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla studentów za wybitne osiągnięcia na rok akademicki 2016/2017.

Osoby chcące spróbować swoich sił w działalności organizacyjnej i naukowej we współpracy z pracownikami Instytutu Kultury Fizycznej, podobnie jak to robił student  Michał Kołodziejczyk, zapraszamy do kontaktu z dr hab. Krzysztofem Buśko lub mgr. Adamem Szulcem (aszul@ukw.edu.pl).