Wspaniały występ studentów kierunku Wychowanie Fizyczne na AMP w Wioślarstwie

20 maja br. na bydgoskim Torze Regatowym w Brdyujściu, odbyły się finały Akademickich Mistrzostw Polski we Wioślarstwie, których organizatorem był KU AZS Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Do walki o mistrzowskie tytuły przystąpili studenci z 28 polskich wyższych uczelni.

Zarówno w klasyfikacji ogólnej, jak i w klasyfikacji uniwersytetów zwyciężyli studenci UKW,  drugie miejsce zajął Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, a trzecie - Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy.

W koronnej, wioślarskiej konkurencji - ósemek - złoty medal wywalczyła osada UKW w składzie reprezentowanym w większości, przez studentów kierunku Wychowania Fizycznego: Artur Zalewski (1 rok MU);  Adam Siewaszewicz (3 rok lic.); Dawid Frącz-Zakrzewski, Michał Witkowski, Kacper Twarowski, Bartek Sopoński, Miłosz Jasiulewicz (1 rok lic..) oraz Olga Wnuk (rez. Nikodem Marysiak).

Natomiast w ósemkach kobiet nasze studentki zdobyły srebrny medal. W składzie medalistek również były cztery studentki kierunku Wychowania Fizycznego: Oliwia Kania, Zuzanna Szczerba, Monika Błaszczyk (3 rok lic.); Julia Sulik (1 rok lic.)  oraz Wiktoria Szopińska, Klaudia Pankratiew, Olga Wnuk, Małgorzata Strybel i Weronika Ludwiczak.

Ponadto studenci kierunku Wychowanie Fizyczne zdobyli medale w pozostałych konkurencjach:

• w dwójce podwójnej kobiet – złoto zdobyła Oliwia Kania (z Małgorzatą Strybel);
  • w dwójce podwójnej mężczyzn kategorii lekkiej – srebrny medal (złoty w kategorii uniwersytetów) zdobyli Adam Siewaszewicz i Artur Zalewski;
  • w jedynce, w klasyfikacji uniwersytetów, srebrny medal zdobył Bartłomiej Sopoński, a brązowy - Michał Witkowski.

Studentki i studenci na co dzień trenują w Regionalnym Towarzystwie Wioślarskim Lotto Bydgostia i Bydgoskim Towarzystwie Wioślarskim, trenerem i opiekunem naszych uniwersyteckich wioślarek i wioślarzy jest Lech Olszewski a pieczę organizacyjną nad mistrzostwami sprawowali dr Katarzyna Domańska i prof. Bernard Mendlik.