Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej

Aktualności

Paląca się świeca

Sukces Polaków podczas mityngu Hauts-de-France Pas-de-Calais

Podczas niedzielnego mityngu Hauts-de-France Pas-de-Calais polscy zawodnicy z Bydgoszczy odnieśli sukces. Iga Baumgart-Witan okazała się najlepsza w biegu na 400 metrów (uzyskała w swojej serii czas 52.87). Trzecie miejsce zaś przypadło w udziale Justynie Święty-Ersetic. Marcin Lewandowski jako jedyny pokonał natomiast dystans 800 m uzyskując czas poniżej półtora minuty. Czwarte miejsce zajął Mateusz Borkowski. W Lievin startowali również inni zawodnicy z Polski. Drugie miejsce w skoku o tyczce zajął Piotr Lisek, czwarte zaś Damian Czykiera.

Studentki UKW otrzymały stypendium MNiSW!

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznał na rok 2018/2019 stypendia trzem studentkom naszego Uniwersytetu.

Złoty medal dla studentki UKW podczas Uniwersjady w Tajpej

Studentka UKW, Iga Baumgart wywalczyła w poniedziałek złoty medal w sztafecie 4x400 metrów. Polki wygrały w czasie 3:26,75. Podczas Uniwersjady w Tajpej zawodniczka BKS Bydgoszcz pokazała hart ducha i sportową energię. W finale biegu indywidualnego Iga uplasowała się na wysokiej, 6-stej pozycji. Gratulujemy złota!