Studenckie Koło Naukowe Kultura Fizyczna Plus

Studenckie Koło Naukowe Kultura Fizyczna Plus istnieje od 2009 roku (wcześniej pod nazwą SKN Aktywności Fizycznej, Edukacji Zdrowotnej i Promocji Zdrowia).

Koło składa się z trzech sekcji: pedagogiczno-psychologicznej, której opiekunem jest dr Alicja Kostencka,  sportowej, którą opiekuje się dr Mariusz Klimczyk oraz sekcji biomedycznej, której opiekunem jest dr Bartłomiej Niespodziński. Studenci poszczególnych sekcji zajmują się prowadzeniem badań naukowych w obszarach zgodnych z ich zainteresowaniami. W szczególności dotyczą one oceny poziomu motywacji, pasji i satysfakcji z życia osób aktywnych fizycznie, oceny wpływu treningu specjalnego na poziom wybranych zdolności motorycznych zawodników, oceny wpływu parametrów somatycznych i motorycznych na wyniki zawodników w poszczególnych dyscyplinach i konkurencjach sportowych, analizy koordynacji nerwowo-mięśniowej w wybranych ćwiczeniach szybkościowo-siłowych oraz  suplementacji różnymi preparatami farmaceutycznymi sportowców i oceny jej efektów w odniesieniu do zmian wybranych parametrów biochemicznych.

Corocznie w SKN Kultura Fizyczna Plus odbywa się konferencja naukowa pt. „Interpretacja wyników badań młodych adeptów nauk o kulturze fizycznej”, w której prezentują swoje prace członkowie Koła.

ZARZĄD KOŁA W ROKU AKADEMICKIM 2023-24

• Przewodniczący Koła:  Karolina Chruściel
  • V-ce Przewodniczący Koła: Magdalena Kempa
  • Skarbnik Koła: Zuzanna Kipczak
  • Sekretarz Koła: Marcelina Kosiarkiewicz
  • Członek Zarządu SKN KF Plus ds. organizacji badań naukowych i konferencji: Dawid Biłanicz
  • Członek Zarządu SKN KF Plus ds. strony internetowej i promocji Koła: Jakub Kuchczyński

Do rozwijania swoich pasji w SKN KFPlus ZAPRASZAMY WSZYSTKICH STUDENTÓW!!!

Dane kontaktowe: nr tel. 501042990
e-mail: akostwf@ukw.edu.pl